UniStud header UniStud header UniStud header UniStud header
Polski English

O Stadninie

Zapraszamy serdecznie do naszej stadniny Polskich Koni Czystej Krwi Arabskiej zlokalizowanej w odległości 50km od centrum Warszawy oraz Warsaw Chopin Airport.

Nasza przygoda z końmi arabskimi rozpoczęła się w roku 2005 kiedy to została zakupiona klacz Egzyna (Eldon x Elganda / Monogramm), urodzona w roku 2001, podczas aukcji Silent Sale, organizowanej w trakcie Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim. Klacz dała nam wiele radości i wspaniałego potomstwa, między innymi Echo Ofira (Gaspar x Egzyna), ojca Mogadiusza, zwycięzcy najważniejszych nagród na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w sezonach 2015, 2016 i 2017, takich jak DERBY, Nagroda Janowa, Nagrody Pierrota czy Nagrody Koheliana.

Ponadto, Egzyna dała nam wiele pięknych i silnych koni, które sprawdzają się zarówno podczas pokazów jak i prób dzielności w wyścigach czy rajdach. To jej zawdzięczamy początek tej pięknej historii jaką jest hodowla koni arabskich.

Nasze sukcesy zawdzięczamy również ogierowi Akbars, ojcu wielu wspaniałych koni wyścigowych, między innymi Wice Derbisty 2015 Szakura oraz Mufida, który w tym samym wyścigu zajął 3 miejsce.

Staramy się, aby nasze konie przeszły próbę dzielności zarówno podczas zawodów rajdowych i wyścigowych w Polsce i za granicą. Wierzymy, że sport jest przeznaczony również dla koni pokazowych i pozwala wydobyć w nich ich piękno.

Nasze liczne sukcesy zostały uhonorowane wyjątkową Nagrodą Hodowcy Roku 2016 w Kategorii Wyścigi Konne przyznawanej przez Polski Związek Hodowców Koni Arabskich, a coraz więcej Hodowców i Właścicieli na całym świecie może cieszyć się owocami naszej pracy, jaką jest hodowla nie tylko pięknych, ale zarówno użytkowych jak i dzielnych Koni Arabskich.

Z miłości i troski o nasze Konie powstała seria paszy UniHorse, której receptura została stworzona specjalnie dla naszych podopiecznych i ich indywidualnych potrzeb. Obecnie, wielu Hodowców Koni na polskim rynku cieszy się efektami jej stosowania.

Ponadto, jesteśmy oficjalnym dystrybutorem renomowanej i dobrze znanej na międzynarodowym rynku paszy Red Mills.

Wszystkich miłośników Koni Arabskich i nie tylko, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.